Porażka z Chełmianką

196 – tyle dni minęło od ostatniego przegranego meczu ŁKS-u Probudex Łagów. Passa piętnastu spotkań bez porażki niestety została przerwana po meczu z Chełmianką. Bardzo szkoda tego spotkania i chociaż przegraliśmy, mecz powinien zakończyć się w zupełnie inny sposób…

Już na samym początku spotkania – w szóstej minucie sędzia podyktował wątpliwy rzut karny, który goście zamienili na gola. Przy okazji Paweł Lipiec został ukarany żółtą kartką.

24 minuta mogła nam przynieść wyrównanie. Kacper Chełmecki miał świetną sytuację do zdobycia bramki, ale jego strzał obronił bramkarz.

W 37 minucie, po naszym błędzie w defensywie, bardzo dobry strzał w światło bramki. Paweł Lipiec zachował czujność i odbił to uderzenie.

Mniej szczęścia mieliśmy dwie minuty później. Kolejny błąd, uderzenie zza pola karnego i Chełmianka miała już dwie bramki przewagi.

W pierwszych 45 minutach tego meczu straciliśmy tyle samo bramek, co w poprzednich dziewięciu spotkaniach.

Na drugą połowę Trener Pietrzykowski zdecydował się na eksperymentalne ustawienie oraz posłał do boju trzech nowych zawodników.

Pierwszą sytuację miał Bielka w 52 minucie, ale uderzył nad bramką. Chwilę później strzał głową oddawał Imiela, ale skutek podobny.

W 61 minucie Imiela dobrze zagrał na jeden kontakt z Chełmeckim, ale strzał naszego kapitana wprost w bramkarza.

Cały czas prowadziliśmy grę, a Chełmianka mądrze się przesuwała, broniła dostępu do własnej bramki i wyprowadzała groźne kontry.

Jedną z nich przeprowadziła w 62 minucie, ale strzał minimalnie przeleciał obok naszej bramki.

Kolejną sytuację dla ŁKS-u miał Chełmecki, który dobrze obrócił się z piłką w polu karnym, oddał niezły strzał, ale bramkarz go obronił.

W 68 minucie doskonała okazja naszej drużyny. Adam Imiela przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale jeden z obrońców gości wybił ją praktycznie z linii bramkowej.

Trzy minuty później Daniel Ruiz uderza z jedenastego metra, ale kolejny raz w tym spotkaniu czujność zachował bramkarz przyjezdnych.

80 minuta mogła przynieść trzecią bramkę dla gości. Bardzo dobre uderzenie z dystansu, ale jeszcze lepsza obrona Lipca, który paruje ten strzał na poprzeczkę.

W 88 minucie zdobywamy bramkę kontaktową! Dobrze rozegrany rzut wolny, piłka trafia do Kamila Orlika, który umieszcza ją w siatce! Mieliśmy jeszcze nadzieję na osiągnięcie korzystnego rezultatu…

Minutę później dobra akcja, Imiela zagrywa w pole karne, a tam najlepiej odnajduje się Mateusz Zachara który trafia do bramki! Wybuch radości, ale sędzia asystent sygnalizuje wątpliwego spalonego. Ta sytuacja zdecydowanie podcięła nam skrzydła i do końca spotkania nie zdołaliśmy już zagrozić bramce przeciwników.

Przegrywamy w kontrowersyjnych okolicznościach, ale nie składamy broni w walce o awans do eWinner 2 ligi. Chociaż do liderujących rezerw Cracovii oraz Siarki tracimy trzy punkty to nadal wszystko jest w naszych rękach!

Kolejne ligowe spotkanie również rozegramy na własnym obiekcie. W 29 kolejce III ligi grupy IV podejmiemy Wisłokę Dębica. Ten mecz odbędzie się 15 maja o godzinie 16:00.

Zanim przystąpimy do dalszej walki o awans, czekają nas zmagania w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Już w środę 11 maja o godzinie 17:00 w półfinale tych rozgrywek zmierzymy się z Moravią Morawica. Mecz odbędzie się na stadionie przeciwnika.

Serdecznie zapraszamy na oba spotkania! Trzymajcie kciuki za ŁKS!

ŁKS PROBUDEX Łagów – CHEŁMIANKA Chełm 1:2 (0:2)

88’ Kamil Orlik                      8’ Łukasz Mazurek (karny)

38’ Jakub Bednara

ŁKS: Lipiec, Cichocki, Rogala, Melinyshyn (46’ Orlik), Ruiz, Cukrowski (46’ Bielka), Mianowany, Imiela, Mydlarz (70’ Waniek), Chełmecki (82’ Słabosz), Piróg (46’ Zachara)

Trener: Pietrzykowski Ireneusz

CHEŁMIANKA: Ciołek, Wiatrak, Mazurek, Duda (46’ Giletycz), Budzyński, Piekarski, Kanarek, Bednara (74’ Czułowski), Skoczylas (88’ Dziubiński), Myśliwiecki, Wójcik (90’ Mazurek)

Trener: Złomańczuk Tomasz

Żółte kartki: Lipec, Rogala, Cichocki, Mianowany, Słabosz, Imiela – Budzyński, Piekarski, Skoczylas, Myśliwiecki

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Śląski ZPN)