Bez punktów z Chełmianką

W ramach 25. kolejki III ligi grupy IV ŁKS Probudex Łagów pierwszy raz w rundzie wiosennej musiał uznać wyższość rywala. Chełmianka Chełm wygrała z nami 2:0, a całe spotkanie obfitowało w wiele kontrowersyjnych decyzji arbitra.

Nasi reprezentanci nie weszli odpowiednio w to spotkanie, po niecałych 20 minutach przegrywaliśmy z podopiecznymi trenera Złomańczuka już 2:0. Goście obie bramki strzelili wychodząc z kontrataku, a egzekutorem okazał się być Grzegorz Bonin.

Mimo tak niekorzystnego początku spotkania zawodnicy ŁKS-u nie zamierzali spuszczać głów. Wręcz przeciwnie, cały czas dążyliśmy do odrabiania strat. Zaskakujące jest to, że bardziej niż rywale to zadanie utrudniali nam sędziowie.

W 21 minucie z rzutu wolnego bramkarza gości próbował zaskoczyć Imiela, ale futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

5 minut później piłka została umieszczona w bramce Ciołka, ale według arbitra znajdowaliśmy się na pozycji spalonej i anulował kontaktowego gola.

W dalszych fragmentach spotkania atmosfera na boisku robiła się coraz bardziej gorąca. Bez reakcji sędziego pozostawały faule Chełmianki na naszej jedenastce. Nieprzepisowo zatrzymany został choćby Amarildo, który wbiegał z piłką w pole karne, a arbiter zamiast ukarać zawodnika z Chełma to stwierdził, że Brazylijczyk symuluje i przyznał mu żółtą kartkę.

Na drugie 45 minut wyszliśmy równie mocno zmotywowani do odwrócenia wyniku na naszą korzyść. Nie odpuszczaliśmy i przedzieraliśmy się pod pole karne rywala. Brakowało nam jednak wykończenia wypracowanych akcji.

W końcowych minutach meczu na pierwszy plan ponownie wyszedł arbiter, który kolejny raz nie uznał bramki na nasze konto.

Trzeba jasno powiedzieć, że punkty w tym spotkaniu nam uciekły przy aprobacie arbitra, który wielokrotnie podejmował decyzje na naszą niekorzyść. Na naszą szkodę również zadziałał brak skuteczności kluczowych zawodników w dogodnych sytuacjach.

Zawodnicy z województwa lubelskiego mieli po swojej stronie jakość, doświadczenie i pomoc arbitra w każdej stykowej sytuacji.

Kolejnym rywalem naszej łagowskiej jedenastki będzie Wisłoka Dębica. Pojedynek zaplanowany jest na 27 marca na godzinę 15:00.

Nasz najbliższy przeciwnik w minioną sobotę uległ 0:2 Stali Kraśnik. Dotychczas na swoim koncie zgromadził 37 punktów, co daje mu 9. lokatę. Łagów z taką samą ilością oczek zajmuje 11. pozycję.