Jesteśmy w ćwierćfinale!

ŁKS Probudex Łagów po emocjonującym boju w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu pokonał 4:3 drużynę Neptuna Końskie.

Pojedynek z czwartoligowcem nie rozpoczął się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Gospodarze od razu ruszyli do ataku.

Na prowadzenie zdołali wyjść już w 17. minucie, kiedy stratę piłki zanotował Szady. Rywale po przechwycie wyszli z kontratakiem, a w sytuacji 1 na 1 z Banachem nie pomylił się Sierszyński.

4 minuty później Neptun prowadził już 2:0. Błąd w przyjęciu futbolówki popełnił Patryk Wilk, co bez problemu wykorzystać potrafił Pach.

Tuż przed zejściem na przerwę zdobyliśmy kontaktowego gola. W tej sytuacji błąd bramkarza z Końskich, który nie zdołał złapać piłki po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska wykorzystał Mikołaj Szymański.

Niedługo po zmianie stron Adam Mójta dośrodkowywał w pole karne i ponownie do piłki nie doszedł Marczewski. Futbolówka niefortunnie odbiła się jeszcze od nogi Bińkowskiego i powędrowała do bramki gospodarzy.

Remis zwiastował nie małe emocje w dalszej części spotkania.

W 60. minucie po wznowieniu z rzutu wolnego spod własnego pola karnego Kwiecień wybiegł zza pleców naszych obrońców i wyprowadził swój zespół na ponowne prowadzenie.

Kwadrans później faulowany przez bramkarza przeciwnika został Amarildo. Sędzia nie wahał się i podyktował rzut karny, który na gola zamienił poszkodowany Brazylijczyk.

Decydujące trafienie zdobyliśmy 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Adam Mójta, a do piłki udało się dostać Patrykowi Wilkowi, który ustalił wynik tej rywalizacji.

Mimo słabego początku i przegrywania do przerwy nasza ekipa pokazała, że jest w stanie odwrócić losy spotkania i zapewnić awans do kolejnej rundy.

W ćwierćfinale naszym rywalem będzie zwycięzca pary Sparta Kazimierza Wielka – Granat Skarżysko Kamienna. To spotkanie odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 16:00.

Mecze 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski zaplanowane są na 5 maja.

Opracowała: Małgorzata Sutowicz

Neptun Końskie – ŁKS Probudex Łagów 3:4 (2:1)

Wyjściowy skład Neptuna: Marczewski – Maciejewski, Skalski, Bińkowski, Obuch (46’ Kwiecień), Armata, Kotarzewski, Sierszyński (46’ Słaby), Markowicz, Sochacki, Pach (52’ Musielewicz)

ŁKS: Banach – Mójta, Ślefarski, Wilk, Krzeszowski, Biesiada (46′ Gierczak), Rusiecki (46′ Mydlarz), Kapsa (46′ Grzela), Rogoziński (76′ Baran), Szady (46′ Amarildo), Szymański

Bramki: 15’ Sierszyński, 26’ Pach, 60’ Kwiecień – 44’ Szymański, 52’ Bińkowski (bramka samobójcza), 75’ Amarildo (rzut karny), 85’ Wilk