Mistrzowie jesieni!

Historia pisze się na naszych oczach! Po pokonaniu Chełmianki z którą nigdy do tej pory nie wygraliśmy, a jeszcze przed rozegraniem ostatniej kolejki rundy jesiennej tego sezonu wiemy jedno – ŁKS Probudex Łagów będzie liderem III ligi grupy IV przez najbliższe kilkanaście tygodni!

Jechaliśmy do Chełma z nastawieniem zakończenia fatalnej serii meczów z Chełmianką. W dotychczasowych czterech spotkaniach w historii, trzy z nich padały łupem chełmian, a raz był remis. Chcąc zachować przewagę punktową nad goniącymi nas drużynami musieliśmy zwyciężyć.

Pierwszą dogodną sytuację stworzyliśmy sobie w 8 minucie. Dośrodkowanie w pole karne Łukasza Seweryna i strzał głową Kacpra Rogozińskiego, ale świetną interwencję notuje bramkarz gospodarzy.

W 22 minucie po indywidualnej akcji Adama Imieli i zamieszaniu w polu karnym, nasz kapitan zdobywa bramkę, ale sędzia w tej sytuacji dopatrzył się spalonego.

Chwilę później to Chełmianka mogła wyjść na prowadzenie. Niepilnowany w polu karnym zawodnik gospodarzy oddaje strzał głową, ale Paweł Lipiec poradził sobie z tym uderzeniem.

Po dobrej w naszym wykonaniu pierwszej połowie był wynik bezbramkowy.

Już cztery minuty po przerwie wychodzimy na zasłużone prowadzenie. Maciej Tonia zagrał po ziemi w pole karne, Łukasz Seweryn wycofał na piętnasty metr, gdzie znajdował się Bartek Kafel, który silnym strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza chełmian!

Pięć minut później mogliśmy podwyższyć prowadzenie, jednak mocny strzał Damiana Lepiarza minimalnie przeleciał nad poprzeczką.

Co się nie udało Lepiarzowi, udało się Adamowi Imieli! Wychodzimy z kontratakiem, Kacper Rogoziński przebiegł z piłką spory fragment boiska po czym zagrał do kapitana ŁKS-u. Imiela, będąc na skraju pola karnego ułożył sobie piłkę i w fantastyczny sposób umieścił futbolówkę w siatce! Było 2:0!

W 79 minucie gospodarze strzelają bramkę kontaktową. W polu karnym, zdaniem sędziego przewinił Bartek Kafel i piłkę z jedenastu metrów w siatce umieszcza Mateusz Szwed.

Po bramce na 2:1, gospodarze trochę bardziej uwierzyli w zdobycie choćby punktu w tym spotkaniu. My jednak dobrze neutralizowaliśmy ataki przeciwnika, samemu wyprowadzając kontrataki.

Chełmianka miała okazję pod koniec regulaminowego czasu gry, kiedy to po zamieszaniu w naszej szesnastce piłkę zmierzającą w kierunku bramki wybił Krystian Szymocha.

W doliczonym czasie gry utrzymywaliśmy się przy piłce oddalając tym samym grę od swojej bramki i dowożąc jednobramkowe prowadzenie do końca!

Zwyciężamy jedenaste spotkanie w tym sezonie i wygodnie rozsiadamy się na pozycji lidera.

Przed nami jeszcze jedno, bardzo ważne spotkanie! Już w sobotę o godzinie 13 zagramy z głównym faworytem do awansu – Wieczystą Kraków! Bezsprzecznie można nazwać to spotkanie „hitem rundy jesiennej”!

 

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!
Trzymajcie kciuki za NASZ ŁKS!

 

 

CHEŁMIANKA Chełm – ŁKS PROBUDEX Łagów 1:2 (0:0)

79’ Mateusz Szwed (k.)   49’ Bartłomiej Kafel

                                        58’ Adam Imiela

                                 

 

CHEŁMIANKA: Grzywaczewski, Czułowski, Piekarski, Bobrov (80’ Perdun), Budzyński, Bonin, Wójcik (70’ Myśliwiecki), Knap, Wiatrak, Szczodry (60’ Szwed), Bednara (80’ Stępień)

Trener: Złomańczuk Tomasz

 

ŁKS: Lipiec, Tonia, Rogala, Szymocha, Ziemnik, Seweryn, Mydlarz (90’+3’ Słabosz), Kafel (82’ Waniek), Imiela, Rogoziński, Lepiarz (75’ Chełmecki)

Trener: Pietrzykowski Ireneusz

 

Żółte kartki: Bednara, Stępień, Budzyński, Bonin, Szwed – Rogala, Szymocha

 

Sędzia: Rafał Szydełko (Podkarpacki ZPN)

Zostaw komentarz

Newsletter

Zapisz się do Naszego Newslettera, zostaw Swój e-mail a będziemy Cię informować na bieżąco o wynikach.