Najbliższy przeciwnik – Moravia Morawica

Do zdobycia pierwszego Okręgowego Pucharu Polski w historii ŁKS-u Probudex Łagów zostały tylko dwa kroki – dwa zwycięstwa! Przed nami półfinał OPP. Jutro zmierzymy się z Moravią Morawica.

Moravia to klub grający w czwartej lidze. Na tym szczeblu występuje od sezonu 2020/21. Wcześniej, zespół z Morawicy występował głównie w klasie okręgowej, ale w sezonach 2016/17 i 2017/18 miał okazję grać na najwyższym szczeblu w województwie.

W trwających rozgrywkach, Moravia po 27 rozegranych meczach, zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów.

Nasz półfinałowy rywal, aby dotrzeć do tego etapu musiał pokonać trzech rywali po drodze. W czwartej rundzie rozgrywek pokonał 5:0 Polonię Białogon, następnie zwyciężył 4:0 z GKS-em Rudki, a w 1/4 Moravia okazała się lepsza od jednego z kandydatów do awansu do III ligi – Staru Starachowice, którego pokonała 1:0.

Najlepszym strzelcem zespołu jest były zawodnik ŁKS-u Probudex Łagów – Michał Rybus – który dziesięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali na czwartoligowych boiskach.

Ciekawostką jest, że pierwszy trener Moravii Morawica – Maciej Śmiech jest starszym bratem Dyrektora sportowego ŁKS-u Probudex Łagów Wojciecha Śmiecha.

Wygrany tego starcia zmierzy się na Suzuki Arenie w finale przeciwko zwycięzcy meczu Orlicz Suchedniów – Granat Skarżysko-Kamienna.

Trzymajcie kciuki za NASZ ŁKS!!