Najbliższy przeciwnik – Podhale Nowy Targ

Rozpoczynamy prawdziwe bitwy o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu! Po ośmiu ligowych spotkaniach w 2022 roku, po raz pierwszy zagramy z drużyną z TOP 5, czyli jedną z ekip walczących o awans do eWinner II ligi. Jutro zmierzymy się z Podhalem Nowy Targ.

Nowotarski Klub Piłkarski powstał w 2009 roku. Kolejne lata to pięcie się po kolejnych szczeblach rozgrywkowych. W 2015 roku Podhale wywalczyło promocję do III ligi. Debiutanckie zmagania w tych rozgrywkach nowotarżanie zakończyli na czwartym miejscu. W sezonie 2018/19 byli bardzo blisko awansu do II ligi. Podhalańska drużyna zakończyła rozgrywki na drugim miejscu z taką samą ilością punktów jak pierwsza Stal Rzeszów, a o kolejności w tabeli zadecydował bilans bezpośrednich spotkań. Ten był na korzyść drużyny ze stolicy podkarpacia.

Podhale Nowy Targ to drużyna z ligowej czołówki. Po 26 kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale cztery pierwsze ekipy mają taką samą ilość punktów, a o pozycji w tabeli, dopóki nie będą rozegrane wszystkie spotkania, decyduje bilans bramkowy.

W 2022 roku nowotarżanie zdobyli siedemnaście punktów w ośmiu spotkaniach. Doznali jednej porażki – z Unią Tarnów w pierwszej tegorocznej kolejce.

Podopieczni Trenera Szymona Grabowskiego mogą poszczycić się najlepszą ofensywą w lidze. W dwudziestu sześciu meczach zdobyli 56 bramek, czyli średnio 2,15 bramki na mecz. To daje dodatkowego smaczku do tego widowiska, ponieważ zmierzą się: najlepsza ofensywa z najlepszą defensywą.

Podhale to także drużyna która najlepiej prezentuje się na własnym terenie. Nowotarżanie zdobyli 32 na 39 możliwych punktów. Wygrali 10 spotkań, 2 zremisowali i odnieśli jedną porażkę.

Zawodnik ŁKS-u Probudex Łagów, Mateusz Mianowany, trafił w marcu do naszego zespołu właśnie z Podhala Nowy Targ. W barwach najbliższego rywala wystąpił w ponad osiemdziesięciu spotkaniach. „Miano” niestety nie pomoże nam w tym starciu, ponieważ w meczu z Podlasiem obejrzał ósmą żółtą kartkę w tym sezonie.

Jesienne spotkanie pomiędzy ŁKS-em, a Podhalem zakończyło się remisem 2:2. W tamtym meczu były ogromne emocje i chociaż doprowadziliśmy do remisu dopiero w 89 minucie, to jeszcze w doliczonym czasie bliski szczęścia był Adam Imiela, ale niestety trafił w słupek. Bramki dla ŁKS-u zdobywali: Artur Piróg oraz Piotr Rogala.

Najlepszym strzelcem drużyny z Nowego Targu jest Patryk Serafin, który ma na swoim koncie jedenaście trafień.

 

Trzymajcie kciuki za NASZ ŁKS!!

 

Historia spotkań:

2020/21 III liga

ŁKS – Podhale 3:2

Podhale – ŁKS 2:1

2021/22 III liga

ŁKS – Podhale 2:2

Zostaw komentarz

Newsletter

Zapisz się do Naszego Newslettera, zostaw Swój e-mail a będziemy Cię informować na bieżąco o wynikach.