Najbliższy rywal – Chełmianka Chełm

Przed nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej sezonu 2022/23! W ostatnim tegorocznym spotkaniu na terenie przeciwnika zmierzymy się z Chełmianką.

Chełmianka Chełm powstała w 1955 roku. W XXI wieku chełmski klub występuje w III lidze od sezonu 2010/11 z roczną przerwą spowodowaną reorganizacją rozgrywek. Przez ostatnie dwa sezony Chełmianka zajmowała drugie miejsce w III lidze grupie IV.

W poprzednich rozgrywkach zespół z województwa lubelskiego podobnie jak ŁKS walczył o awans do II ligi. Ostatecznie promocja przypadła Siarce Tarnobrzeg, a Chełmianka zajęła drugie miejsce wyprzedzając ŁKS lepszym bilansem bezpośrednich spotkań.

Nasz najbliższy przeciwnik miał bardzo słaby start obecnego sezonu. W pierwszych czterech spotkaniach podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka zdobyli jeden punkt (remis z Podlasiem). Pierwsze zwycięstwo Chełmianka odniosła w 5. kolejce pokonując 2:0 Lubliniankę. Po szesnastu spotkaniach chełmianie zajmują dziesiąte miejsce z dziewiętnastoma punktami.

Na swoim obiekcie Chełmianka odniosła trzy zwycięstwa oraz tyle samo remisów i porażek.

Chełmski KS to jedyna drużyna, której udało się do tej pory pokonać ŁKS w spotkaniu ligowym na łagowskim obiekcie w 2022 roku. Stało się to 7 maja. Po meczu obfitującym w wiele emocji i kontrowersji Chełmianka zwyciężyła 2:1.

„Biało-zieloni” są bardzo niewygodnym rywalem dla naszej drużyny. W dotychczasowych czterech meczach trzy razy byli górą, a raz padł remis.

W chełmskiej drużynie najlepszym strzelcem jest Jakub Knap, który zdobył pięć bramek. Cztery trafienia na swoim koncie mają: Jakub Bednara oraz Paweł Myśliwiecki.

Trzymajcie kciuki za NASZ ŁKS!

 

Historia spotkań:

2020/21 III liga

Chełmianka – ŁKS 1:1

ŁKS – Chełmianka 0:2

2021/22 III liga

Chełmianka – ŁKS 1:0

ŁKS – Chełmianka 1:2

Zostaw komentarz

Newsletter

Zapisz się do Naszego Newslettera, zostaw Swój e-mail a będziemy Cię informować na bieżąco o wynikach.