Najbliższy rywal – Wieczysta Kraków

To już jutro! Do lidera rundy jesiennej III ligi grupy IV przyjeżdża główny kandydat do awansu – Wieczysta Kraków. To spotkanie jest bezapelacyjnie hitem kolejki, a prawdopodobnie HITEM RUNDY JESIENNEJ!

Wieczysta Kraków to klub, który powstał w 1942 roku. Przez prawie sześćdziesiąt lat grał na najniższych szczeblach rozgrywkowych. Na początku XXI wieku „Żółto-czarni” awansowali do IV ligi w której zagościli na dwa sezony, a następnie na dobre utknęli w Klasie Okręgowej. Głośno o drużynie z Krakowa zrobiło się w 2020 roku, kiedy w klub zainwestował Wojciech Kwiecień, a do zespołu dołączyło wielu zawodników z przeszłością na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w kraju. W pierwszym sezonie po przyjściu sponsora, Wieczysta awansowała do IV ligi zwyciężając wszystkie mecze w sezonie. W poprzednich rozgrywkach krakowianie zwyciężyli w swojej czwartoligowej grupie, a awans uzyskali pokonując bardzo pewnie w barażach Bruk-Bet Termalicę II.

W debiucie na trzecioligowym szczeblu Wieczysta pokonała KSZO 1929. W następnych czterech meczach krakowianie zanotowali zwycięstwo (Sokół), dwa remisy (Podlasie i Stal) oraz porażkę (Orlęta), a z pracą trenera pożegnał się Franciszek Smuda, którego zastąpił na stanowisku Dariusz Marzec. Od tamtej pory Wieczysta zdobyła 23 punkty (7 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki) i w sumie po szesnastu kolejkach ma ich na swoim koncie 31, co w tej chwili daje czwarte miejsce w tabeli.

Wszystkie porażki w tym sezonie Wieczysta odniosła na wyjazdach. W ośmiu spotkaniach na boisku rywala „Żółto-czarni” zwyciężali czterokrotnie, raz padł remis, a trzy razy wracali do Krakowa bez zdobyczy punktowej.

Zespół ze stolicy małopolski jest drugą najskuteczniejszą drużyną ligi. W szesnastu spotkaniach krakowianie zdobyli 34 bramki.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego najbliższego rywala jest Radosław Majewski, który dziewięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Jutrzejsze starcie pomiędzy ŁKS-em, a Wieczystą, będzie pierwszym oficjalnym meczem w historii. Dotychczas mierzyliśmy się dwukrotnie w sparingach. W jednym meczu padł remis, a w drugim zwyciężyli krakowianie.

 

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

Trzymajcie kciuki za NASZ ŁKS!

Zostaw komentarz

Newsletter

Zapisz się do Naszego Newslettera, zostaw Swój e-mail a będziemy Cię informować na bieżąco o wynikach.