Podział punktów z Lewartem

W 27. kolejce III ligi grupy IV nasza drużyna zremisowała na własnym obiekcie 2:2 z Lewartem Lubartów.

Już w 2. minucie faulowany pod bramką rywala został Amarildo i została przyznana dla nas jedenastka, którą na gola zamienił kapitan ŁKS-u Adam Imiela.

Po 20 minutach gry z dystansu zaskoczyć golkipera z województwa lubelskiego próbował Mydlarz, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczkę.

Do wyrównania Lewart doprowadził w 23. minucie. Najpierw piłkę poza boisko wybił spod nóg rywala Ślefarski. Przeciwnicy wykonali rzut z autu na wysokości naszego pola karnego. Po dużym zamieszaniu naszego bramkarza zdołał pokonać Żelisko.

Goście z Lubelszczyzny na prowadzenie wyszli po trafieniu Zbiciaka, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił do naszej siatki głową.

Chwilę po tym trafieniu ponownie zrobiło się niebezpiecznie pod naszą bramką. Zawodnik z Lubartowa mocno uderzył, ale piłkę zdołał wypiąstkować Michalski.

Przed zejściem na przerwę na listę strzelców wpisać mógł się Amarildo, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Remis z Lewartem zapewnił nam duet Amarildo – Imiela. W 69. minucie meczu ponownie w polu karnym nieprzepisowo zatrzymany został Brazylijczyk i kolejny raz z pokonaniem bramkarza gości z rzutu karnego problemu nie miał Imiela.

15 minut przed końcem regulaminowego czasu na bramkę Wójcickiego uderzał Imiela, ale zabrakło skuteczności. Dobić piłkę próbował jeszcze Szymański, ale również nie przyniosło to efektu.

Cała rywalizacja miała różne odsłony, od naszej przewagi, poprzez dominację zawodników Lewartu do wyrównanej gry obu drużyn. Chociaż dążyliśmy do zainkasowania kompletu punktów to goście umiejętnie nam to uniemożliwiali.

Trzeba przyznać, że przeciwnicy również mieli swoje sytuacje podbramkowe ale kilkukrotnie przed stratą gola uratował nas Michalski.

W następną sobotę, 10 kwietnia o godzinie 16:00 ŁKS Probudex Łagów zmierzy się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Nasz najbliższy rywal w ostatnim spotkaniu bezbramkowo zremisował ze Stalą Kraśnik i z 39 punktami jest na 9. lokacie. Łagów znajduje się stopień niżej z taką samą ilością oczek.