Pokonujemy Czarnych Połaniec!

Dziesiątym zwycięstwem w tym sezonie drużyna ŁKS-u Probudex Łagów zakończyła zmagania w III lidze w 2021 roku. W rozegranej awansem z rundy wiosennej, osiemnastej kolejce, podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego pokonali – drugi raz w tym sezonie – Czarnych Połaniec.

Pierwszy strzał w tym spotkaniu, niestety niecelny, oddawał Artur Piróg już w 4 minucie. Trzy minuty później, nasz napastnik, już powinien znaleźć drogę do bramki po dobrym dograniu Mateusza Ozimka, ale na drodze do zmiany rezultatu stanął bramkarz Czarnych.

W siedemnastej minucie okazję do zdobycia bramki stworzyła sobie drużyna gości. Po dalekim wrzucie z autu na wysokości naszego pola karnego główkował jeden z zawodników, który był zupełnie niepilnowany. Na nasze szczęście – nad bramką.

4 minuty po pierwszej okazji gości, drużyna z Połańca wyprowadziła bardzo dobrą kontrę i gdyby nie interwencja Przemka Stelmacha, który był przed naszą bramką, drużyna Czarnych prowadziłaby w tym spotkaniu. Chwilę później Adam Imiela po dobrej akcji uderzał w boczną siatkę.

W 26 minucie oglądaliśmy pierwszą bramkę dla ŁKS-u! Artur Piróg popisał się świetnym dryblingiem, zagrał do Miłosza Gierczaka, który przytomnie „dziubnął” piłkę do Adama Imieli. Nasz kapitan płaskim strzałem w dalszy róg wyprowadził nasz zespół na prowadzenie!

Następną szansę Czarni Połaniec mieli po nieporozumieniu w naszej defensywie. Skończyło się na strachu, ponieważ Banach poradził sobie ze strzałem.

W 40 minucie wyprowadziliśmy kontrę, ale strzał Michała Mydlarza z dwudziestego metra przeleciał nad bramką gości.

Po pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie ŁKS-u mogli być zadowoleni z przebiegu spotkania. Gospodarze prowadzili 1:0 i raczej kontrolowali wydarzenia boiskowe.

Druga część meczu zaczęła się dla nas w najlepszy z możliwy sposobów. Kolejną, dobrą, indywidualną akcją popisał się Artur Piróg, który został powalony w polu karnym gości. Sędzia nie mógł podjąć innej decyzji niż wskazać na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł nie kto inny jak Adam Imiela i umieścił piłkę w siatce. Nasi wykonawcy tego elementu gry (Adam Imiela oraz Piotr Rogala) są niezawodni, ponieważ wykorzystali wszystkie z siedmiu jedenastek podyktowanych dla naszej drużyny w tej części sezonu.

W 60 minucie dobrą okazję mógł mieć Mateusz Ozimek, ale obrońcy Czarnych znakomicie wyłuskali piłkę spod jego nóg.

W następnych minutach nie oglądaliśmy dobrych sytuacji w wykonaniu żadnej z drużyn. Gra toczyła się pod nasze dyktando, a Czarni nie mieli pomysłu jak przedostać się pod naszą bramkę.

W 82 minucie zdobywamy trzecią bramkę! Artur Piróg zagrywa świetną, prostopadłą piłkę do Adama Imieli. Nasz kapitan biegł sam na sam z bramkarzem od około czterdziestego metra, ale znajdując się w polu karnym zagrał do Mateusza Ozimka, który musiał umieścić piłkę w pustej bramce!

To było przypieczętowanie naszej dobrej gry w tym spotkaniu! Pokonaliśmy Czarnych Połaniec 3:0, a w dwumeczu z tą drużyną mamy dwa zwycięstwa i stosunek bramek 5:0!

W tym spotkaniu wszyscy nasi zawodnicy zagrali dobre spotkanie, ale w szczególności należy wyróżnić kapitana ŁKS-u, który w tym meczu popisał się dubletem oraz asystą, a także Artura Piróga, który zaliczył dwa kluczowe podania oraz wywalczył rzut karny. Warto podkreślić, że nasza defensywa zagrała na 0 z tyłu w trzecim kolejnym meczu!

Po sobotnich wynikach było jasne, że w najgorszym wypadku skończymy rok na 5 pozycji, ponieważ w niedzielę drużyna Podhala w przypadku zwycięstwa mogła nas przeskoczyć w tabeli. Tak się stało, ale do prowadzących rezerw Cracovii tracimy zaledwie 3 oczka. Na wiosnę czekają nas zatem wielkie emocje i już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania NASZEJ drużyny we wszystkich spotkaniach!

Podopiecznych trenera Ireneusza Pietrzykowskiego czekają teraz zasłużone urlopy, a po wypoczynku zabieramy się do dalszej pracy, aby runda wiosenna była równie udana (a może bardziej) co właśnie zakończona!

Pierwsze ligowe spotkanie w 2022 roku zaplanowane jest na weekend 12-13 marca. Wybierzemy się wtedy do Ostrowca Świętokrzyskiego na derby z miejscowym KSZO!

Tydzień wcześniej czeka nas ciężka przeprawa w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Zagramy na wyjeździe z rezerwami Korony Kielce!

Dziękujemy WAM za wspieranie NASZEJ drużyny we wszystkich spotkaniach i do zobaczenia na wiosnę!

Opracował: Kamil Gadomski

ŁKS PROBUDEX Łagów – CZARNI Połaniec 3:0 (1:0)

26’ Adam Imiela

50’ (k) Adam Imiela

82’ Mateusz Ozimek

 

ŁKS: Banach, Rogala, Ślefarski, Stelmach, Urban, Ozimek (86’ Urbański), Waniek, Mydlarz, Imiela, Gierczak (46’ Ruiz), Piróg (83’ Kapsa)

Trener: Ryński

 CZARNI: Siryk, Mucha, Bażant, Ferens (67’ Kramarz), Gębalski, Hul, Woś (67’ Kron), Bawor, Banik (81’ Mazurek), Wątróbski, Krępa

Trener: Wcisło

 Żółte kartki: Gierczak, Ozimek, Waniek, Ryński (trener) – Bawor, Bażant, Hul

Sędzia: Jakub Pych (Podkarpacki ZPN)

Zostaw komentarz

Newsletter

Zapisz się do Naszego Newslettera, zostaw Swój e-mail a będziemy Cię informować na bieżąco o wynikach.