Z Wisłoką na remis!

W ramach 26. kolejki III ligi grupy IV zawodnicy ŁKS-u Probudex Łagów podzielili się punktami z Wisłoką Dębica.

Spotkanie przy Parkowej 1 w Dębicy rozpoczęło się od śmiałych ataków gospodarzy. Dobrą okazję do pokonania naszego bramkarza miał Kamiński, ale w sytuacji 1 na 1 uderzył wprost w Michalskiego. Kilka minut później ponownie zawodnicy Wisłoki znaleźli się w dogodniej sytuacji na oddanie strzału. Tym razem futbolówka minęła naszą bramkę.

W miarę upływu czasu nasza jedenastka coraz częściej przedzierała się przez defensywę drużyny z województwa podkarpackiego. W 25. minucie uderzać na bramkę Wisłoki próbował Szałas, ale ostatecznie zabrakło skuteczności.

7 minut później mieliśmy świetną okazję do wyjścia na prowadzenie. Amarildo wbiegł w pole karne, podał piłkę do Adama Imieli, ale strzał naszego kapitana został obroniony. Futbolówka zdołała trafić jeszcze pod nogi Macieja Kolasy, ale ponownie skutecznie interweniował Mrózka.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Każda ze stron miała swoje okazję do objęcia prowadzenia, ale świetne zawody rozgrywali bramkarze..

Kolejną szansę wypracowaliśmy sobie w 66. minucie, kiedy to piłka po strzale Szałasa zmierzała już do siatki Wisłoki ale z linii bramkowej wybił ją Król.

Rywale odpowiedzieli strzałem z rzutu wolnego po którym piłka odbiła się od naszego słupka a dobitka przeleciała nad bramką.

Przed końcem paradą popisał się nasz golkiper, który wybił piłkę po uderzeniu z dystansu Łanuchy.

Mecz w Dębicy zakończył się remisem ale należy przyznać, że taki wynik jest sprawiedliwy. Obie jedenastki zagrały na wysokim poziomie, a decydujący w tej rywalizacji okazali się być Michalski i Mrózek. To przede wszystkim ich interwencje wpłynęły na to, że nie zobaczyliśmy na Podkarpaciu goli.

Aktualnie ŁKS zajmuje 9 miejsce w tabeli naszych rozgrywek. Zgromadziliśmy 38 punktów.

W nadchodzącym tygodniu naszych zawodników czekać będą dwa pojedynki. Najpierw w środę, 31 marca o godzinie 16:00 w ramach 1/8 okręgowego Pucharu Polski zmierzymy się na wyjeździe z drużyną Neptuna Końskie.

Następnie w sobotę, 3 marca o godzinie 12:00 na własnym obiekcie podejmiemy w ramach 27. kolejki III ligi grupy IV Lewart Lubartów, który w minioną sobotę bezbramkowo zremisował ze Stalą Kraśnik i w tabeli jest na 15 lokacie.

Po 3 punkty dla Łagowa!

Opracowała: Małgorzata Sutowicz

Wisłoka Dębica 0:0 ŁKS Probudex Łagów

Wisłoka: Mrózek – Król, Cabała, Prokop (60’ Kozłowski) – Sojda (76’ Lubera), Łanucha, Fedan, Rębisz – Pawlak (66’ Wójcik), Siedlik (60’ Palonek), Kamiński

ŁKS: Michalski – Ślefarski, Wilk, Styczyński, Borowiak (72’ Grzela) – Mydlarz, Kolasa, Rogala (80’ Biesiada), Imiela, Szałas (72’ Krzeszowski) – Amarildo (65’ Szymański)

Żółte kartki: Cabała, Kamiński – Rogala

Sędzia: Marcin Kluk

Leave a comment

Newsletter

Zapisz się do Naszego Newslettera, zostaw Swój e-mail a będziemy Cię informować na bieżąco o wynikach.